De bewoners van de appartementen boven het winkelcentrum Kerckebosch hebben succes: de wethouder gaat voor ze bemiddelen met hun verhuurder De Elf Provinciën.
De appartementen hebben in al de jaren soms wel een likje verf gekregen, vertellen de bewoners die er al lang wonen. Maar kozijnen zijn rot, dus er moet echt iets gebeuren. De verhuurder start dan ook groot onderhoud en renovatie, waarbij ook asbest zal worden verwijderd. De verhuurder stelt zich echter ook keihard op: beschadigingen tijdens de renovatie zijn voor de kosten van de huurder, deze huurders moeten ook nog zelf sloopwerkzaamheden doen ter voorbereiding en zitten 3 weken zonder gas, water en deels elektriciteit.
Massaal zaten de bewoners van wie de woningen gerenoveerd worden dinsdagavond op de tribune van de raadszaal. De SP stelde daarin hun ingezonde brief aan de orde met de vraag aan college en raad “wat wij voor deze bewoners kunnen doen?” Fractievoorzitter Pieter Wout Duquesnoy: “De bewoners kunnen 3 weken niet normaal leven in hun woning, dat is niet normaal. De verhuurder weigert elke vorm van compensatie. Dat is belachelijk. De gemeente moet voor deze bewoners opkomen.” Duquesnoy bood symbolisch een douchekop aan aan de burgemeester.
Zie ook het verslag van journalist René Cazander van het AD.
