NU IS DE TIJD! Sympathiseer je met de SP? Lid worden is nog veel beter en kan al voor vijf euro per kwartaal. Mee denken, mee doen, mee winnen. Je ontvangt het boek ‘Hoe dan Jan?’ en het SP-nieuwsblad de Tribune. Steun de SP en sluit je nu aan!
18-09-2007 •
De Nederlandse missie in Afghanistan is een jaar oud. Vele burgerdoden, miljoenen euro's en tien dode Nederlanders
verder, vragen wij ons af of we er niet eens weg moeten. In oktober beslist de Tweede Kamer of de missie ook na
de zomer van 2008 doorgaat. Daarom organiseert Basta 26 september
een debat over Afghanistan. Geef je mening!
De Nederlandse missie in Uruzgan begon in de zomer van 2006 als 'wederopbouwmissie'. Scholen bouwen, waterputten slaan, ziekenhuizen opzetten, kortom: de Afghanen helpen. Dat was althans het officiële verhaal.
Als snel bleek echter dat er van opbouw niet veel terecht kwam. In Chora vonden onlangs hevige gevechten plaats, waarbij veel Afghaanse burgerslachtoffers vielen. En nog maar een paar weken geleden overleed de tiende Nederlandse soldaat sinds het begin van de missie.
Wat is de oorzaak van het toenemende geweld? Wat is nu de beste manier om de Afghanen er weer bovenop te helpen? Of kunnen ze dat zelf wel? En kunnen we die 800.000 euro per dag niet beter aan iets anders besteden? Geef je mening!

Bezoek onze vernieuwde shop. Mooie kleding, leuke gadgets, interessante boeken en rapporten...